Yeni Kitaplar Hakkında: | TÜİSAG TMGD Forum

Yeni Kitaplar Hakkında:

Konu, 'TMGD Güncel Haberler' kısmında Derya Calis tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Derya Calis

Derya Calis Guest

Arkadaşlar merhaba, öncelikle herkesin kadir gecesi mübarek olsun. Benim bir sorum olacak size, bildiğiniz üzere kitaplarımız değişti, bir sonraki sınava yeni kitaplarla hazırlanan arkadaşlar var mı? Kitap komple mi değişti yoksa eklenen birkaç yeri mi var? Ayrıca kurs aldığım yerden kitap talep ettim, bana ücretli olduğunu söylediler 70 TL olarak fiyat belirlemişler. Nedir bu işin en çıkar yolu bi bilen var mı? Aydınlanalım..

2. UFUK AYTAN

UFUK AYTAN Yeni Üye

Derya Hanım;
    2015 ikinci yarısında girilecek olan sınavda 2013 versiyonundan çıkarılan hükümlerden ve 2015 versiyonundan yeni eklenen hükümlerden sorumlu değiliz. TMKT duyuru yayınlamıştır. Ancak değişen yani 2013 versiyonundan kaldırılan hükümler konusunda sitelerde henüz bit not veya yazıya rastlamadım. Sanırım kendi çabamızla iki versiyon arasında karşılaştırma yaparak çıkarılan hükümleri belirlememiz gerekecek. TMKT duyurusunun linki http://www.tmkt.gov.tr/

3. Ozgur BARISKAN

Ozgur BARISKAN TMGD Çalışma Ekibi Tüisag TMGD

Söz konusu duyuru aşağıdaki gibidir.
    Selamlar
    Özgür

ADR 2015 ANLAŞMASI VE SINAVLARI HAKKINDA DUYURU

Bilindiği Üzere; Türkiye, Tehlikeli Malların Karayolu İle Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa
    Anlaşması’na (ADR) 22 Mart 2010 tarihinde taraf olmuştur. Sözkonusu ADR Anlaşması her iki
    yılda bir güncellenmekte olup, o yılın Ocak ayının başında yürürlüğe girmektedir. Ancak, bir
    önceki versiyonu da o yılın Haziran ayı sonuna kadar geçerliliğini korumaktadır. Güncellenen
    ADR 2015 Anlaşmasının hükümlerinin uygulanması 01.07.2015 tarihinden itibaren zorunlu
    hale gelmiştir. Genel Müdürlüğümüzce 2015 yılına ait ADR Anlaşmasının tercümesi yaptırılarak
    web sayfamızda hizmete sunulmuştur.
    Bu itibarla;
    1- Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları Eğitimleri 01.07.2015 tarihi itibari ile 2015 ADR
    Anlaşması hükümlerine göre verilecektir.
    2- Karayoluyla Tehlikeli madde Taşıyan Araç Şoförlerine verilen eğitimler de 2015 ADR
    Anlaşması hükümlerine göre verilecektir.
    3- Bakanlığımızca 2015 yılı ikinci yarısında yapılacak TMGD ve SRC5 Sınavları ADR 2015
    Anlaşması esas alınarak yapılacaktır. Ancak, 2013 Anlaşmasından çıkarılan ve 2015
    Anlaşmasına yeni ilave edilen kısımlardan soru sorulmayacaktır.
    4- 2016 yılı içinde yapılacak sınavlar ise 2015 ADR Anlaşması esas alınarak yapılacaktır.
    5- Güncellenen ve web sayfamızda yer alan ADR 2015 Türkçe çevirisi ticari amaçlı
    olmamak kaydı ile eğitim kuruluşları ve kişilerce basılı eğitim materyali olarak
    kullanılabilir.
    DUYRULUR.

Derya Calis bunu beğendi.
  4. Derya Calis

Derya Calis Guest

Cevabı almış olduk teşekkür ederiz bilgilendirme için :)

5. seçildemirci

seçildemirci Yeni Üye

kitabı nerden şipariş edebiliriz acaba?

6. ORKUN BAYIR

ORKUN BAYIR TMGD Çalışma Ekibi Tüisag TMGD

Merhaba

TMGDER 2015 yeni kitapları basmış onlar ile irtibata geçebilirsinşiz

http://www.tmgd.org.tr/ADR_2015_Kitap-TR-84--3

7. Arkadaşlar bakanlık 10 Eylül itibariyle 19 sayfadan oluşan bir düzeltme yayınladı, içerik olarak genelde tablolar da var. Kitap dışında düzeltmelerle sınava girebilir miyiz? 3 Ekimde sınava girecekler nasıl bir yol izliyor?

8. ORKUN BAYIR

ORKUN BAYIR TMGD Çalışma Ekibi Tüisag TMGD

merhaba
    bahsetmiş olduğunz düzeltmeler ekteki gibidir.
    bence düzeltmelerin kitaplarda yapılması gerektiğini düşünüyorum , illaki sınavda yeni düzenlemeler üzerinden soru hazırlarlar ne kadar kafa karışırsa okadar iyidir onlar için.

Ekli Dosyalar:

Doğan Doğaner bunu beğendi.
  9. Kesinlikle fakat 3 Ekim sınavı bir çok değişikliğe gebe görünüyor.

10. Arkadaşlar kitaplar da post-it, ayırma ve sınıflandırma gibi hazırlık için önerebileceğiniz ipuçları var mıdır?

11. Tolga deveci

Tolga deveci Yeni Üye

Yeni çıkan kitaplardan sorumlu olduğumuz yer yada kısımlar varmı inceleyenler varsa bilgi almak isterim
    Teşekkürler.

12. emra oca

emra oca Yeni Üye

Bu sınavda 2013 kitaplarından sorumluyuz değil mi?

13. yarenim

yarenim TMGD Çalışma Ekibi Tüisag TMGD

evet

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica