Tmgd Olarak Calisan Arkadaslar | TÜİSAG TMGD Forum

Tmgd Olarak Calisan Arkadaslar

Konu, 'TMGD Soru Bankaları' kısmında Halit Özverdi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Halit Özverdi

Halit Özverdi Yeni Üye

Arkadaslar sinavi kazanan degerli arkadaslar belgenizi aldiktan sonra is bulabiliyormusunuz piyasada is yapmak anlatildigi kadar hepsi hayal mi...yada bir.ksi bile.is almadi bu zaman zarfinda yorumlarinizi bekliyorum teşekkürler.

.

2. Aziz Özkan

Aziz Özkan Yeni Üye

hiç kimse mi işe giremedi az önce kayıt oldum inşallah ileride pişmalık yaşamam :(

3. zeynep atacan

zeynep atacan Yeni Üye

4. Tolga HÜSMEK

Tolga HÜSMEK Yeni Üye

Selamlar , Ben Şubat sınavında Danışman olmaya hak kazandım. Halen 1 firma ile danışmanlık yapmaktayım. 2. bir firma ile de görüşmelerim sürüyor.

5. zeynep atacan

zeynep atacan Yeni Üye

Hayırlı olsun. İşi nasıl buluyorsunuz. Hem çalışma olarak hem ilerideki getirisi olarak, maddi manevi... Gelecek vadediyor mu?

Şule Altınbulak bunu beğendi.
  6. EMRE DÜNDAR

EMRE DÜNDAR Yeni Üye

Danışman olarak başladığınızdaki ilk faaliyetiniz ne oldu? Neler yapıyorsunuz? Faaliyet Raporu güvenlik planı falan mı? Örnek yapılmış bir rapor ekleyebilir misiniz?

Şule Altınbulak ve (deleted user) bunu beğendi.
  7. Tolga bey deneyimlerinizi bizimle de paylaşır mısınız,kurstan bize hiçbir veri vermediler bunlarla ilgili yardımlarınızı rica ediyoruz

8. Tolga HÜSMEK

Tolga HÜSMEK Yeni Üye

Selamlar ,
    Bir süredir tatil nedeni ile yazma fırsatı bulamadım.Sorularınıza cevap vermeye çalışacağım.
    Zeynep Hanım , sizin sorunuzla başlayayım. Asıl mesleğim olarak şu anda iş güvenliği uzmanlığı yapıyorum ve hizmet verdiğimiz , onların bağlantıda oldukları şirketlere bu bilgileri sadece bilgi paylaşımı olarak yapma şansı buluyorum. Bazı firmalara 50 ton altında tehlikeli madde içerdiği halde dahi gerekli ön çalışmalar hakkında bilgi verdim. Bu şekilde kendi içinde bir çevre oluşturabiliyorsunuz. Hizmet vermek önceliğinde rehberlik görevinde bulunmaya çalışıyorum.
    Türkiye danışman sayısı 14.000 - 16.000 arasında olduğu zaman tüm ülkeye hizmet verebilir seviyeye geleceğiz. Bugün sınavı geçip danışman olma hakkı kazanan yaklaşık 2000 kişi var. Yani potansiyel olarak ilklerde olmak bir avantaj yine de genel işveren mantığı bekleyip görme yönünde cezai uygulamalar olmadan hizmet alan firma sayısı çok düşük seviyelerde kalacağını düşünüyorum. Bunun başlangıcını da en erken Ocak 2016 olarak düşünüyorum.Kurumsal işletmelerle bağlantı kurmak önemli...
    Emre Bey , Gökhan Bey ,

İlk olarak işletmede bir ekip kurulumu gerçekleştirdim. Mesul müdür, labaratuvar yöneticisi ,teknik müdür aynı zamanda iş güvenliği uzmanı ve ürün güvenlik bilgi formlarının eksiksiz temininin sağlanmasına başladık. Tabi bir de bunların yasal mevzuata uygun olarak istenmesi var. İşletme içinde tehlikeli maddelerin tedarikçi teslimi , depolanması , üretim alanına taşınması süreçlerini inceledik. Kritk alanlardaki yangın v.b. ekipmanların kontrolünü yaptık. Eksiklerle ilgili notlar alındı.
    Önümüzdeki 3 ay 250 den fazla çalışanı olan tesis de eğitimleri tamamlayacağız. Aynı zamanda Acil Durum Eylem Planının üzerinden geçerek Güvenlik planı oluşturulmasını tamamlayacağız.
    Yine önümüzdeki ay gündemimizde tedarikçi tehlikeli madde teslimi talimatları hazırlanması ve teslimi alacak güvenlik depo çalışanlarının bilgilendirilmesi yer alacaktır.
    Başka sorularınız olursa yardımcı olmaya devam edeceğim.

Hepinizi iyi günler diliyorum.

9. EMRE DÜNDAR

EMRE DÜNDAR Yeni Üye

Tolga bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz

10. Teşekkürler Tolga Bey,bir sorum daha olacaktı yalnız bir firma bana kimyasal listesini yolladı kontrol ettiğimde 50 ton altı gözüküyor ancak bu maddelerin içinde sınıf 6.1 olan da var,sanki sınıf 1,sınıf 6 ve sınıf 7 var ise miktarına bakılmaksızın her türlü TMGD lazım diye okumuştum.Bu durumda firmaya ne tavsiyede bulunmalıyım? teşekkürler

11. servet asım

servet asım Yeni Üye

Sınıf 6.2, 7 ve 1'de miktara bakılmaksızın TMGD çalıştırılır diye biliyorum.

12. 6.1 de dahil mi acaba?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica