1. Sayın üyelerimiz,
  2015 Haziran ayında TMGD ile ilgili kanun yürürlüğe girmesiyle ülkemizde TMGD olmak önem kazanmaya başlamıştır. Yeni bir meslek olan TMGD için internet ortamında yeterli bilgi bulunmamaktadır. TÜİSAG TMGD forumumuz, TMGD olacak arkadaşlarımıza bu bilgi kaynağını oluşturarak yardımcı olmayı görev bildiği için kurulmuştur.

  Sizlerin desteği ile Türkiye'nin en büyük TMGD forumu olan TÜİSAG TMGD 'nin daha hızlı büyüyerek sizlere daha fazla yardımcı olabilmesi için ISGFRM forumda olduğu gibi bir çalışma birimi kurmaya karar verdik. Çalışma birimine katılarak forumumuzda mesajları denetleyecek, forumumuzun konu içeriğini arttıracak, güncel duyuru ve haberleri takip edecek ve sınava hazırlanan üyelerimize yardımcı olacak gönüllü çalışma arkadaşları aramaktayız.

  TMGD Çalışma grubumuza katılmak istiyorsanız buraya tıklayarak bize mesaj atınız.

  Saygılarımızla,
  TÜİSAG TMGD Yönetimi
  Duyuruyu Kapat

Tehlikeli Madde Yönetimi Talimatı

Konu, 'TMGD Talimatlar' kısmında Tüisag TMGD tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Tüisag TMGD

  Tüisag TMGD Administrator Tüisag TMGD  Tehlikeli Madde Yönetimi Talimatı

  1. AMAÇ
  İstanbul Tıp Fakültesi hastanesinde kullanılan tehlikeli ve kimyasal maddeleri kontrol altına almak, tehlikeli ve kimyasal maddelerin kullanımından doğabilecek zararları en aza indirmek için kurallar belirlemektir.

  2. KAPSAM
  İstanbul Tıp Fakültesinin tüm bölümlerinde kullanılan tehlikeli maddeleri kapsar.

  3. SORUMLULAR
  Önlemlerin tanımlanmasından ve kontrolünden Tesis Güvenliği Komitesi, uygulanmasından tüm çalışanlar sorumludur.

  4. TANIMLAR
  Tehlikeli maddeler: 14.03.2005 tarihli ve 25755 sayılı yönetmeliğe göre patlayıcı, oksitleyici, tutuşabilen, tahriş edici, zararlı, toksik, kanserojen, korozif, enfekte, teratojen, mutajen, çevresel olarak tehlikeli olabilen maddeler olarak sınıflanmakta ve bunların atıkları da tehlikeli atık olarak kabul edilmektedir.
  Geçimsiz kimyasal maddeler: Birbiriyle reaksiyona girerek yangına veya şiddetli patlamalara yol açan ya da toksik ürünler oluşturan tehlikeli ve kimyasal maddelerdir.
  ÜGBF: Ürün Güvenlik Bilgi Formu
  İTF: İstanbul Tıp Fakültesi

  5. UYGULAMALAR
  5.1. Genel İlkeler:
  5.1.1. Tehlikeli maddelerin kuruma kabulü:
  5.1.1.1. İhale yoluyla alınan tehlikeli maddelerin kuruma kabulü sırasında “Muayene Kabul İşlemleri Prosedürü/Talimatı” uygulanır.
  5.1.1.2. Döner sermaye dışı alım yollarıyla (bağış, araştırma fonu, vb) temin edilen ürünlerin birime kabulü sırasında, ürünü teslim alan ilgili kişilerce “Tehlikeli Maddelerin Ve Müstahzarların Sınıflandırılması, Ambalajlanması Ve Etiketlenmesi Hakkında ...
  ...
  ..
  .
  Dosyanın tamamını mesajın ekinden indirebilirsiniz.   

  Ekli Dosyalar:

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica