Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanını ( Tmgd ) Kimler, Ne Zaman Çalıştırmak Zorunda ? | Sayfa 2 | TÜİSAG TMGD Forum

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanını ( Tmgd ) Kimler, Ne Zaman Çalıştırmak Zorunda ?

Konu, 'TMGD Nedir, Kimdir, Ne İş Yapar ?' kısmında Tüisag TMGD tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. orhan aksoy

  orhan aksoy Yeni Üye

  herkes ıstedıgı kadar yerde calışabılır. Devlet nıye fazla prım yatırıyorsundemez. Ssdece her ay ıcın 30 gunu sayar dıger gunlerı sıler.
   
 2. Gokcen guclu

  Gokcen guclu Yeni Üye

  Merhaba bir görüşebilirsek koordinatörlük için sevinirim
   
 3. TMGD Koordinatör olabilirim Sakarya, Kocaeli Bölgesi için..
   
 4. emra oca

  emra oca Yeni Üye

  Emrah.ocan@gmail.com a mail atabilirsiniz sevinirim.

   
 5. bekr sarah

  bekr sarah Yeni Üye

  sadece karayolu taşımacılığı yapan şirketler mi TMGD bulundurmak zorunda. Örneğin; gaz dağıtım şirketleri de TMGD bulundurmak zorunda mı?

   
 6. Soner Servi

  Soner Servi Yeni Üye

  Merhaba,
  Sadece taşımacılık yapan firmalar TMFB almak zorunda değil ancak Yıllık 50 ton ve üzeri TM taşımacılığı yapılıyorsa Taşıma Belgelerine TMGD ataması yapılır.

   
  Last edited by a moderator: 1 Şubat 2018
 7. Cyd smr

  Cyd smr Üye

  TMGD-K lardan kendi istegimizle istifa edip ayrıldığımızda sertifikamiz 6 ay askıya alınıyormuş. Bu bilgi doğru mu? Bilen var mı?
   
 8. Ahmety

  Ahmety Yeni Üye

  TMGDK yönergesi

  Madde 9/11

  (11) Bir TMGDK’da istihdam edilerek görev alan TMGD çalıştığı TMGDK’dan tek taraflı olarak kendi isteği ile ayrılarak başka bir TMGDK’da TMGD hizmetini altı ay süre ile veremez.

  Yönergeyi okumakta fayda var.
   
 9. Cyd smr

  Cyd smr Üye

  Bu yüzden acayip mağdur oldum. Bi firmayla anlaştım. Kocaeli bölgesinde calisabilecegimi söyledim işle ilgili tüm ayrıntıları konuştuk yüz yüze. Daha sonra şuanda firmaları olmadığı için pazarlama yapmamız gerekiyor dediler neyse ona da tamam dedim. Sonra kendi GSM hattımdan evde arama yapmamı söylediler bu tarz bi calisma benim için uygun olmadığı için ayrılmak istedim. Sonra e devletten anlaşmamız ı kontrol ettiğimde sertifikami istanbul silivriden Edirne ye kadar 8 yerde kullanıldığıni gördüm.telefonla aradım ulaşamadım msj attığımda 'ok Vs gibi kısa msjlar la geçiştirmeye çalıştılar. Şuanda da hala sertifikami kullanmaya devam ediyorlar. Üstelik ilk girişte söz verdikleri ücreti bile odemiyorlar. Sözleşmeyi ben fes edersem sertifikam yanıyor. Bunu bildikleri için şuanda kafalarını göre benim sertifikamla at kosturuyorlar. Hiç böyle bişey yaşayan oldu mu ? Ne yapmam gerekiyor? Tehlikeli mal kombine taşımacılık müdürlüğüne şikayet etsem ne olur çalışma bakanlığına şikayet etsem ne olur bi fikri olan var mı?
   
 10. Cyd smr

  Cyd smr Üye

  Ayrıca bu madde birçok TMGD yi mağdur eder. Zaten iş bulmak da zorlanıyoruz neden durup derken anlasmayı fesedelim ki. Kimi koruyorlar burda. Zaten başka maddeyle de çalıştığın kurumdan ayrılırken onun çalıştığı işletmeleri goturemiyorsun TMGD olarak çalısamiyorsun. yasaklamış. bu mantikli cunku tersi durumda iş etiğine uygun olmaz zaten. Ama bu madde sadece TMGD leri mahkum, mecbur ,mağdur etmek için konulmuş sanki. Şimdi ne yapabilirim ben . İşe girerken konuştuk anlaştık herşey çok iyiydi. anlaşmayı imzaladık simdi iş ne noktalara geldi. Sertifikami kullandığı firmalarda bi kaza olsa bişey olsa hepsi benim sorumluluğum olacak. Bu nasıl iş anlamadım.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica