RID IMDG CODE sınav soruları 8 Ekim 2016 | TÜİSAG TMGD Forum

RID IMDG CODE sınav soruları 8 Ekim 2016

Konu, 'IMDG CODE ve RID' kısmında RECEP EMİN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Sınav zorluk seviyesi neydi?

 1. RID zor IMDG zordu

  oy sayısı 4
  33,3%
 2. RID kolay IMDG zordu

  oy sayısı 4
  33,3%
 3. RID zor IMDG kolaydı

  oy sayısı 1
  8,3%
 4. RID kolay IMDG kolaydı

  oy sayısı 0
  0,0%
 5. Bir bütün olarak Orta zorlukta bir sınavdı

  oy sayısı 3
  25,0%
 1. RID IMDG CODE Sınav soruları Bakanlık personelini aradığımda büyük ihtimal paylaşılmayacak dedi. Aklınızda kalan sorular var ise buradan paylaşalım. Açıkçası sınav sonrasında benim bile aklımda pek soru kalmadı ama TMGD sınavına baktığımızda bire bir aynısı yada benzeri olan 10 a yakın soru mevcuttu. Diğer sorularıda buradan aklımızda kaldığınca paylaşalım.

  Kolay gelsin
   
 2. 1. Aşağıdaki maddelerden hangilerinin RID’a göre taşınmasıyasaktır?

  2. Aşağıdakilerden hangileri “Kendiliğinden yanmaya yatkın maddeler, su ile temas ettiğinde alevlenir gazlar açığa çıkartan” tehlikelimaddelerdir?

  3. ….. saatlik temasa ilişkin LC50 değeri …… ml/ m3 olan madde ile inorganik yapıdakiUN 3089 METAL TOZU, ALEVLENİR, BBB, PG II karıştırılarak oluşan yeni katı maddenin UN numarası aşağıdakilerdenhangisidir?

  4. Aşağıda verilen UN ambalaj tip onay kodlarıyla ilgili bilgilerin hangileri doğrudur?

  5. Mersin de bulunan X firması, .................................. maddesi ile Sınıf 8, PGIII olan ÇİNKO KLORÜR ÇÖZELTİSİNİ İtalyaya gemiyle göndermek istiyor. Söz konusu ürünlerin gönderimi için aşağıdaki ifadelerden hangileridoğrudur?

  6. Alevlenir gazlar için geçerli kriterleri karşılamayan METİL KLORÜR VE METİLEN KLORÜR KARIŞIMI için aşağıdakilerden hangileridoğrudur?

  7. ....UN................ (Gaz olan ) ısı yalıtımsız sabit bir tankta taşınacaktır. Bu madde aşağıda kodları verilmiş olan sabit tanklardan hangisi iletaşınabilir?

  8. Aşağıdaki maddelerden hangilerinin IMDG CODE a göre doğrudur?

  9. Kendiliğinden tepkimeye giren madde olarak bilinen “4-(DİMETİLAMONYO)- BENZEN-DİAZONYUM TRİKLOROÇİNKAT (-1)” maddesini taşıyan kutunun azami ağırlığı kaç kgolmalıdır?

  10. Aşağıdaki tehlikeli maddelerden hangisinin taşınmasında 1N2 kodlu ambalajlar kullanılabilir?

  11. Aşağıdaki maddelerden hangisinin taşınmasında, sürücü her dört ila altı saatte sıcaklık kontrolü yapmalı ve kayıtetmelidir?

  12. Imdg Code kaç yılında tavsiye edilmiş ve kaç yılında uygulanmaya başlamıştır.

  13. Sınırli miktar ve UN numarası verilmiş olan bir tehlikeli maddenin beraber konteynera yüklenmesiyle işaretle me nasıl olmalıdır?
  14. IBC etiketlenmesiyle ilgili bir soru
  15. Tren vagonuna konteyner yüklenmesiyle etiketleme ve işaretleme nasıl olmalıdır diye bir soru


  Aklıma geldikçe ve vakit buldukça ilave yaparım
   
  Last edited: 13 Ekim 2016
 3. Ya bu rıd ve ımdg kod Sınavı'nın sorularını ve cevaplarını neden vermiyorlar ne bu çifte standart ADR yi veriyorsun bu sınavı vermiyorsun bu nasıl bi saçmalıktır ya ya bu bakanlığın yaptığı hiçbişi doğru olmayacakmı ya Allah aşkına bu ne ya çıldıracam ve hiçkimsede sesini yükseltmiyor biz soruları bilmeden sorular nasıl itiraz edicez bu nasıl bi saçmalık 65 le kaldım
   
 4. RID ve IMDG den kaç aldınız kadir bey ? 65 tek not mu birlikte mi yani

   
 5. Gökhan hocam 20 rıd 20 ımdg kod sorusu soruluyor değerlendirme ikisi birleştirerek yapılıyor ama sınav o kadar zorduki 9 nisan halt etmiş yanında düşünki ADR sınavını kazanmış ve 30 kişilik bir dersanede bu sınava hazırlandık 2 ay günde 8 saat çalıştık aldığımız puan 30 kişiden rıd ve ımdg den kaldı en yüksek ben aldım oda 65 komedi yani

   
  Fadime demir bunu beğendi.
 6. Sorulara itiraz edicez sorular yok ilk sınav ya onlarda kendilerinden korkuyorlar hatamız çok çıkar rezil oluruz diye

   
 7. Burcin Oral

  Burcin Oral Yeni Üye

  Bimer'e barajın düşürülmesi için yazı yazılsa sizce nasıl olur ? Ayrıca soruların açıklanmamasından dolayı itiraz etme hakkımızı kullanamadığımızı da yazabiliriz.
   
 8. Bence çok mantıklı bunu aslında bimerede ulaştırma bakanlığına da yazabiliriz
   
 9. Fadime demir

  Fadime demir Yeni Üye

  Soruların açıklanmamasını ve eş zamanlı yapılan ADR sınavının soru ve cevaplarının açıklanması nedeniyle itiraz etme hakkımızı tam olarak kullanamadığımızı belirterek hatırladığım bir kaç hatalı soruyu ekleyerek dilekçe yazıcam, hatalı olduğunu düşündüğünüz soruları paylaşırsanız eklerim
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica