Kamuda İsgu Yapan Uzmanlar Kurumlarında Da Bu Görevi Üstlenebilirler Mi?

defne doğu

Yeni Üye
Bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim. Size sorum kamuda İSGU yapan uzmanlar kurumlarında da bu görevi üstlenebilirler mi?
 

Ozgur BARISKAN

TMGD Çalışma Ekibi
Yönetici
Defne Hanım Merhaba,

TMGD eğitimini alıp sınava giren arkadaşlarımızın bir kısmı iş güvenliği uzmanıydı, her iki işi aynı anda yapmanın önünde şimdilik bir engel yok. Fakat kamu kurumlarının yaklaşımını bilemiyorum. Kanaatimce her iki işi aynı anda yapanlara yönelik en azından bir sayı kısıtlaması gelecektir. İş güvenliği uzmanları, hizmetin kalitesini korumak adına haftalık belirli bir saate kadar hizmet verebiliyorlar. TMGD'ler de toplamda 5 firmaya hizmet verebiliyorlar. Her iki belgeye sahip insanların, bu iki rakamın toplamı kadar iş çıkartabiliyor olması eşyanın tabiatına aykırı. Farklı kurumlar farklı database leri kullanarak takip yaptıkları için, şu anda mümkün olmasa da ileride bir düzenleme yapılacağını tahmin ediyorum.

İyi çalışmalar dileklerimle
Özgür BARIŞKAN
 
TMGD bir danışmanlık olup iş güvenliği uzmanı saat üzerinden mesai vermektedir. Kısıtlama yapılması söz konusu değildir. Ayrıca TMGD aynı firmanın iş güvenliği uzmanı olarakta hizmet verebilir.
 
Üst