K2 Belgesi Faaliyet Raporu Bildirimi

UFUK AYTAN

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba;

2018 yılı için K2 Yetki Belgesi'ne ataması yapılmış olup 2019 yılında bildirim yapan var mı?
 
yönetmeliğin 2. maddesini okuyunuz. yanlış bilgi vermeyiniz.
Yaşar Can bey; K2 Yetki Belgesine TMGD ataması yapılması gerektiğine dair yönetmeliği paylaşırsanız sevinirim. Şu an piyasadaki hiçbir TMGDK K belgelerine danışman ataması yapmıyor, 11.06.2019 tarihinde bakanlık oluru ile yayınlanan TMFB Düzenlenmesine ilişkin yönerge ile birlikte TMFB sahibi firmalar bağlı bulundukları bölgelerde faaliyet gösteren bir TMGDK'dan EK-3 raporu hazırlatması gerekmektedir. Bu raporlar yazıldıktan sonra K belgeleri ile ilgili işlemler başlayacak. Yanlış bir bilgi verdiğimi düşünüyorsanız rica ederim o dediğiniz yönetmeliğin 2.maddesini gönderin olur mu. İyi Çalışmalar dilerim.
 
Atama K belgesine yapılmaz. Atama TMFB'ne yapılır.Atamanız yapılan İşletme eğer aracı var ise(K sorduğunuzdan) ya K1 dahilinde ticari taşıma yapıyordur, ya da k2 dahilinde kendi faaliyet alanında hususi taşıma yapıyordur. atamanın K belgesine yapılması diye birşey yok.
 

UFUK AYTAN

Yeni Üye
upload_2019-8-4_1-47-40.png

Arkadaşlar; TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI HAKKINDA TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: TMKTDGM-01) Geçici Madde 2/ 3. fıkrasını okursanız konu daha iyi anlaşılır sanırım. Gerek yok diyen arkadaşlara sesleniyorum. U-Net sistemi üzerinden şirketin K2 belgesine 2018 yılında atamam var ve 2019 yılı ocak ayında faaliyet raporunu girdim. Madem atama yapılmasına gerek yok, buna sistem nasıl izin veriyor acaba?
 
Ekli dosyayı görüntüle 662

Arkadaşlar; TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI HAKKINDA TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: TMKTDGM-01) Geçici Madde 2/ 3. fıkrasını okursanız konu daha iyi anlaşılır sanırım. Gerek yok diyen arkadaşlara sesleniyorum. U-Net sistemi üzerinden şirketin K2 belgesine 2018 yılında atamam var ve 2019 yılı ocak ayında faaliyet raporunu girdim. Madem atama yapılmasına gerek yok, buna sistem nasıl izin veriyor acaba?
Ufuk bey , K belgesi Taşıma yetki belgesidir. K belgesine işli TM taşıyan özmal Taşıma aracı var ise zaten muafiyet dışı, TMGD çalıştırmak zorunda. Konu çok ta karışık değil yani .
 
Üst