1. Sayın üyelerimiz,
    2015 Haziran ayında TMGD ile ilgili kanun yürürlüğe girmesiyle ülkemizde TMGD olmak önem kazanmaya başlamıştır. Yeni bir meslek olan TMGD için internet ortamında yeterli bilgi bulunmamaktadır. TÜİSAG TMGD forumumuz, TMGD olacak arkadaşlarımıza bu bilgi kaynağını oluşturarak yardımcı olmayı görev bildiği için kurulmuştur.

Sizlerin desteği ile Türkiye'nin en büyük TMGD forumu olan TÜİSAG TMGD 'nin daha hızlı büyüyerek sizlere daha fazla yardımcı olabilmesi için ISGFRM forumda olduğu gibi bir çalışma birimi kurmaya karar verdik. Çalışma birimine katılarak forumumuzda mesajları denetleyecek, forumumuzun konu içeriğini arttıracak, güncel duyuru ve haberleri takip edecek ve sınava hazırlanan üyelerimize yardımcı olacak gönüllü çalışma arkadaşları aramaktayız.

TMGD Çalışma grubumuza katılmak istiyorsanız buraya tıklayarak bize mesaj atınız.

Saygılarımızla,
    TÜİSAG TMGD Yönetimi
    Duyuruyu Kapat

Güvenlik Planı

Konu, 'TMGD Bilgi Deposu' kısmında Yiğit Şakar tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Yusuf ÇELİK

Yusuf ÇELİK Yeni Üye

Bu güvenlik planı ne menem birşeydi arkadaşlar, kimse bir şey yapamıyor? Kurslarda öğretilmiyor, bende anlaştım iki benzinlikle, herşeyi tamamlayabiliyorum ama güvenlik planı hakkında kafam karmakarışık, bir örnek göremedim bir yerde.

2. Güvenlik planı hususunda bir çalışma yapan varmı? bu çalışma paylaşılsa hepimiz köşesinden bucağından birşeyler ekleyerek bir şablon çıkarsak. Forum yöneticileri bu konuda öncü olur ise bir çalışma grubu oluşturabiliriz sanırım.

orhany_ bunu beğendi.
  3. Abdurrahman Soycak

Abdurrahman Soycak Yeni Üye

Aramızda daha fazla ve daha hızlı bilgi alışverişi yapabilmek için numaranızı özelden yazarsanız whatsapp grubumuza ekleyebilirim. Hem de forumda net bilgileri paylaşıp arkadaşlarımızın kafasını fazla karıştırmamış oluruz.

ilyas dağkuşu bunu beğendi.
  4. Pınar Aydın

Pınar Aydın Yeni Üye

Elinde Almanca Güvenlik Planı olan varsa buradan paylaşabilir. Çevirisini yaptırabilirim...

hasan tüzen bunu beğendi.
  5. Sayın Yaşar Can, TMGD Tebliği Madde 23 (2) (k), dediğiniz gibi "ADR/RID Bölüm 1.10.3.2'de belirtilen işletme güvenlik planını hazırlayarak planın uygulanmasını sağlamak" ifadesinden benim anladığım, adı geçen güvenlik planını TMGD'nin kendisinin hazırlaması gerektiğidir. Bilmem yanlış mı düşünüyorum. Saygılarımla,

6. ESMA BAYKAN

ESMA BAYKAN Yeni Üye

güvenlik planının hangi maddeler için hazırlanması gerektiği ADR 2015 anlaşması ekinde yer alıyor.Google da güvenlik planı diye bulduklarınız işletme güvenliği ile ilgili sanırım.(security).Güvenlik planı veya rehberi izmirde bir liman işletmesi hazırlamış.Benzeri aradığınız "güvenlik planı" olabilir.

7. Arkadaşlar günaydın ,akaryakıt istasyonunda için elinde güvenlik planı olan var mı ?

8. Pelin Aktürk

Pelin Aktürk Yeni Üye

Fatma Nur Uslu bunu beğendi.
  9. ALPER GÖKALPER

ALPER GÖKALPER Yeni Üye

Link çalışmıyor Pelin Hanım

10. Ddilaver Keskin

Ddilaver Keskin Yeni Üye

arkadaşlar merhaba güvenlik planı hazırlarken 1.10.3.1.2 tabloya miktar olarak baktığımızda tank, dökme ve ambalajlar yazıyor, tüp ile taşıma yaparsak hangisini dikkate alıcaz?

11. ADR YÖNETİM SİSTEMİ
    gittigidiyor da ADR YÖNETİM SİSTEMİ adı ile veya 252703881 kod numarasıyla alabilirsiniz.

Last edited: 29 Kasım 2016
  12. Konuyla ilgili ADR YÖNETİM SİSTEMİ (gittigidiyorda) isimli kitabı tavsiye edebilirim.
    Devamını kitapta bulabilirsiniz.

7. İŞLETME EL KİTABI & GÜVENLİK PLANI
    Firma ile ilgili bütün bilgilerin toplandığı bir el kitabı hazırlanmasında fayda vardır. Bu kitapçık işletmenin tehlikeli madde ile ilgili bütün faaliyetlerini kapsayacak şekilde hazırlanmalıdır. Kitapçık da firmaya ait bütün iletişim bilgileri, güvenlik bilgileri, kullanılan tehlikeli maddelere ait güvenlik tedbirleri, verilecek eğitimler, iş sağlığı ve güvenliği gibi konular yer almalıdır. Firma’ da mevcut ise “ADR Hükümleri 1.10 gereği Ciddi sonuçlara neden olabilecek tehlikeli mallara ilişkin Güvenlik Planı’ da bu kapsam içinde yer alacaktır.

Kitapçık’ da bulunması gereken bilgiler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

7.1 İşyeri Bilgileri
    ................

Last edited: 6 Aralık 2016
  13. mustafa sarıkaya

mustafa sarıkaya Yeni Üye

müzeyyen hocam mail atar mısınız.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica