Çözüm İçin Cevap Bekleyen Sorular. | Sayfa 2 | TÜİSAG TMGD Forum

Çözüm İçin Cevap Bekleyen Sorular.

Konu, 'TMGD Çıkmış Sınav Soruları' kısmında Süleyman KURAL tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ğıdakilerden hangisi doğrudur?
    I) UN NO 2215 iç ambalajda net 30 gram, dış ambalajda net 1000 gram olacak şekilde ambalajlanıp taşınmaktadır. Araçta 8.3.4 hükümlerine uygun portatif aydınlatma aparatının bulunması zorunlu değildir.
    II) UN NO 2719 iç ambalajda net 30 gram, dış ambalajda net 1000 gram olacak şekilde ambalajlanıp taşınmaktadır. Ambalajlar Tehlike No 5.1 ve 6.2 etiketlerini taşımalıdır.
    III) UN NO 1779 iç ambalajda net 30 ml, dış ambalajda net 500 ml olacak şekilde ambalajlanıp taşınmaktadır. Personelin tehlikeli malların taşınmasına yönelik hükümlerin genel zorunluluklarına aşina olmasına gerek yoktur.
    IV) UN NO 3450 sınırlı miktar şeklinde ambalajda taşındığında D kodlu tünelden geçemez.
    V) UN NO 2491 5 litrelik porselen iç ambalajlarda toplam brüt kütlesi 20 kg olacak şekilde taşınmak istendiğinde dış ambalajların üzerinde yön düzeni oklarının bulunması gerekmektedir.
    A) I, II, V
    B) II, III, IV
    C) I ve V
    D) IV ve V
    E) I, II, III ve V
    Arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz cevap 1 ve 5 m, yoksa sadece 5 mi

2. çiğdem gür

çiğdem gür Yeni Üye

6.6.5.3.3.4 ve
    6.5.6.6.4
    IBC üzerine yerleştirilecek yük, taşıma sırasında IBC'nin üzerine dizilecek benzer IBC'lerin sayısının toplam izin verilebilir azami brüt kütlelerinin 1,8 katı olacaktır.

3. çiğdem gür

çiğdem gür Yeni Üye

Merhaba,
    22 nisan 2017 sorularının çözümlü cevapları var mı?

4. SEDAT DURSUN

SEDAT DURSUN Yeni Üye

6.5.2.2.2

5.  

Ekli Dosyalar:

6. mesut biçer

mesut biçer Yeni Üye

Ben de V. madde için herhangi bir referans bulamadım.

7. AHMET ASIM

AHMET ASIM Yeni Üye

teşekkür ederim hocam

8. ibrahim b

ibrahim b Yeni Üye

merhaba bu dönem için sınava girecek kimse yok gibi .. ya da burada değiller .. pek bir paylaşım göremiyorum .8 temmuz sorularının çözümlü cevapları var mı ?

9. Yusuf AYDIN

Yusuf AYDIN Yeni Üye

Merhaba,
    1 neden doğru? bu duruma 1.1.3.6 muafiyeti uygulanamaz mı?

Teşekkürler.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica