Bimer Ve Cumhurbaşkanlığına Yazalım | TÜİSAG TMGD Forum

Bimer Ve Cumhurbaşkanlığına Yazalım

Konu, 'TMGD ile İlgili Sizden Gelen Soru ve Cevaplar' kısmında seyfullah sefer tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Bilindiği üzere emeklerimizi tmdgk üzerinden sömürmek istiyorlar bununla alakalı bimer ve cumhurbaşkanlığı üzerinden şikayetlerimizi iletelim en azında 3 yere bakabilelim bireysel olarak lpg sorumlu müdürlükte işe yaramıştı. Üşenmeyin.
   
 2. dostlar üşenmeyin yazın lütfen tmdgk kurmak kolay değil
   
 3. Süleyman KURAL

  Süleyman KURAL Yeni Üye

  aynen bende yazdım BİMER'e
   
 4. bugun bir acıklama yayımlamıslar ama TMGD kac yere bakabilir net bir sekilde yazmamıslar cidden ne yapmaya calısıyorlar anlamıyorum

   
 5. arda AKILLI

  arda AKILLI Yeni Üye

  Yazı örneği varsa paylaşın katkımız olsun istedim.

   
  Last edited by a moderator: 13 Ağustos 2017
 6. Hocam kendi cümleleriniz olsa iyi olur

   
  Last edited by a moderator: 13 Ağustos 2017
 7. emredogan03

  emredogan03 Yeni Üye

  bakanlığa gerekli yazıyı yazdım ve karşılık olarak ;

  Sayın ilgili;

  Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Tebliğinin Tehlikeli madde güvenlik danışmanının görev ve yükümlülükleri başlıklı 23 üncü maddesinin beşinci fıkrasında “Bir TMGD, istihdam edildiği işletme ile birlikte bu işletmenin temsilciliği veya şubeleri de dâhil olmak üzere en fazla beş yerde danışmanlık yapabilir. TMGDK bünyesinde hizmet veren bir TMGD, TMGDK tarafından hizmet verilen en fazla sekiz işletme için danışman olarak görevlendirilebilir.” hükmü yer almaktadır.  Bu hükümden de anlaşılacağı üzere bir TMGD istihdam edildiği bir işletmede sadece bu işletmenin temsilciliği veya şubeleri de dâhil olmak üzere en fazla beş yerde danışmanlık yapabilir. Başka bir işletmede danışmanlık yapamaz.


  bu mail geldi yani bireysel olarak eğer şubesi varsa 5 yere bakabilecez sanırım.
   
 8. can sıkıcı maalesef bireysel olarak çalışacaklar tmdgk ile anlaşmak zorunda
   
 9. Murat Kara

  Murat Kara Yeni Üye

  Arkadaşlar Ayrıaca BİMER' e TMGDK da çalışanların sadece 8 yer ile sınırlandırılmaması bu sayının arttırılması için BİMER e yazabiliriz.
  Örnek olaran 8 adet parakande satış yapanbir akaryakıt istasyonunda çalışan TMGD ne yapacak çok fazla iş yükü olmayacak. yada sadece bir yer altı mozat tankından kapsama giren bir tesis te ne yapacak iş yükü çok olmayacak.8 yer değilde 12 yer olabilir 16 olabilir diye düşünüyorum.
   

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica