30 kasım 2019 Tmgd sınavı

Kitt

Yeni Üye
Sorulara kolay deyip ardindan 'ama oyalayiciydi' demekte moda oldu :))))
Sorular kolay geldiyse nasil 10 tane falan yetistiremediniz???
Sorular hem kolaydi hemde oyalayici falan degildi
Calismamissiniz kek sorulara oyalayiciydi diye bahane buluyosunuz
Temmuz sinavida mayis sinavida boyle kekti
Oyalayici falanda degildi
Gonul isterdiki cok daha zor olsaydi ve daha iyi eleme yapilabilseydİ

Özge A.

Yeni Üye
Ne tür bir elemeden söz ediyorsunuz acaba pardon? Ben bu belgeyi ilk alanlardanım ve zamanında kamu yönetimi mezunları da bu belgeyi aldı ve sahada yıllardır çalışıyorlar. Sınavın vehameti ile sahada çalışmanın bağlantısı kuvvetli olsaydı on iki yıllık eğitimi birkaç saatlik üniversite sınavı ile çözmeye çalışmazlardı öyle sanıyorum ki. Hiçbir adr sınavı kolay olmadı şimdiye dek. Çalışana elbette her sınav kolaydır.

Kitt

Yeni Üye
Ne tür bir elemeden söz ediyorsunuz acaba pardon? Ben bu belgeyi ilk alanlardanım ve zamanında kamu yönetimi mezunları da bu belgeyi aldı ve sahada yıllardır çalışıyorlar. Sınavın vehameti ile sahada çalışmanın bağlantısı kuvvetli olsaydı on iki yıllık eğitimi birkaç saatlik üniversite sınavı ile çözmeye çalışmazlardı öyle sanıyorum ki. Hiçbir adr sınavı kolay olmadı şimdiye dek. Çalışana elbette her sınav kolaydır.
Adr mevzuatinin kendisi kolaydir
Dedigim gibi ben pek calismadim antrenman olarak son 2 sinavi cozdum ve mukemmel gecti ☺
Bence Bakanlikta her seyi mukemmel ayarlamis sorularda gayet kaliteliydi
Sadece sorular ve onculler zorlastirilsa daha az kisi kazanir ve profesyonellik artar diyorum
Tabiki bu benim gorusum

Herkese merhaba,
ADR sınavı bilginizden çok kitaba hakimiyet ve doğru bilgiye en kisa sürede ulaşmak üzerine kurulmuş bir sınav. Ciddi anlamda çaba gerektirir. Umarım herkes için hayırlısı olur. TMKT sitesinde sorular yayınlandıktan sonra takıldığınız noktalarda destek olmaya çalışırım.
Iyi çalışmalar..

UN1361'in sorulduğu topraklama sorusunda UN1361 PG III olduğundan doğru cevap şıkkı değildi, PG II olması gerekirdi. Diğer şıklardan üçünde sınıflandırma kodunda F birinde T vardı. Yanılmıyorsam T olan ise sınıf 2 (gaz) değildi sınıf 6.1 idi. Doğru cevap için fikri olan var mı?

Esragöllü

Yeni Üye
Kitaba hakim olmayan ve nereye bakaması bilmeyenler yetiştirmemiş olabilir çokta normal çalışmadan kazanılacak zaman yetiştirilecek bir sınav değil şıklarda çelişkilide kaldık çünkü bazı sorular şıklardan az da olsa doğru şıkkı bulma imkanı veriyordu bence bu sınavda önüne geçmeye çalışmışlar temmuz ve mayıs sınavı kesinlikle çok çok daha kolaydı yorumlara katılmıyorum ben 2016 dan itibaren olan çıkmış soruların hepsine bakmış kitapta işaretlemiş biri olarak işaretlemediğim yerlerden cevapları buldum çok zor değildi ama diğer yıllara göre zordu belli bir soru kalıpları ve konuları vardı biraz dışına çıkılmıştı bence

Kardeş yazmayayım diyorum ama sınırları zorluyorsun, millet sesini çıkartmıyor diye de sürekli kendini tekrarlıyorsun. Sen nasıl bir trollsün? İnsanlar zorlanmışlar işte; bir kısmı soruları yetiştirememiş, diğer kısmı da kolay görünümlü ancak çeldirici sorulardan korktuklarını söylemiş. ADR sınavları artık kolay değil, tuzak dolu, zaman alıcı, herkes de bunun farkında. Ben gerek mezuniyet, gerekse yeterlik konusunda defalarca sınavlara giren deneyimli bir Çevre Mühendisi, TMGD ve İş Güvenliği Uzmanı olarak bu sınavı kazananların zaten zor bir iş becerdiğinin bilincindeyim, sen de öyle ol. Zırt pırt sorular kekti diyip de milletin sinirini/motivasyonunu bozma; kazansan da kendine, kazanmasan da. Özellikle 2019 Mayıs ve Temmuz sınavlarına kolay diyebilmen için 2 ihtimal var, ya siteyi trollüyorsun yada kibir ve ego konusunda level atlamışsın.

Buraya gelen insanlar fakülte bitirmiş ve birçoğu çoluk çocuk sahibi olmuş kişiler, vakit bolluğu ve zaman yönetimi konusunda da senin kadar avantajlı olamayabilirler. Tabii ki 7-8 ay boyunca bu sınava çalışamayacaklar. Hak eden kazansın de, başarılar dile ve aklına gelen soru varsa da paylaş.

Kardeş yazmayayım diyorum ama sınırları zorluyorsun, millet sesini çıkartmıyor diye de sürekli kendini tekrarlıyorsun. Sen nasıl bir trollsün? İnsanlar zorlanmışlar işte; bir kısmı soruları yetiştirememiş, diğer kısmı da kolay görünümlü ancak çeldirici sorulardan korktuklarını söylemiş. ADR sınavları artık kolay değil, tuzak dolu, zaman alıcı, herkes de bunun farkında. Ben gerek mezuniyet, gerekse yeterlik konusunda defalarca sınavlara giren deneyimli bir Çevre Mühendisi, TMGD ve İş Güvenliği Uzmanı olarak bu sınavı kazananların zaten zor bir iş becerdiğinin bilincindeyim, sen de öyle ol. Zırt pırt sorular kekti diyip de milletin sinirini/motivasyonunu bozma; kazansan da kendine, kazanmasan da. Özellikle 2019 Mayıs ve Temmuz sınavlarına kolay diyebilmen için 2 ihtimal var, ya siteyi trollüyorsun yada kibir ve ego konusunda level atlamışsın.

Buraya gelen insanlar fakülte bitirmiş ve birçoğu çoluk çocuk sahibi olmuş kişiler, vakit bolluğu ve zaman yönetimi konusunda da senin kadar avantajlı olamayabilirler. Tabii ki 7-8 ay boyunca bu sınava çalışamayacaklar. Hak eden kazansın de, başarılar dile ve aklına gelen soru varsa da paylaş.
ya vallahi ağzınıza sağlık. yetiştiremedim diye yazıyorum dalga geçer gibi çok kolaydı bilmem neydi diye yazıyor. iki çocuk is güç ev hepsi birlikte tabi ki de zaman ayırıp calisamiyorsun.birazcık saygıya davet ediyorum. biz nasıl bir toplum olduk böyle ya.

Hardy

Yeni Üye
Öncelikle herkese başarılar. Aklıma gelen bazı cevaplar şunlar:

-Topraklama işareti sorusunda UN 1361 PG III yanlıştı.

-Soluma yoluyla zehirli olanların sorulduğu soruda tüm öncüllerin UN numaralarının özel hükümlerine bakıldığında cevap çıkıyordu. ÖH 354 sanırsam. Sadece iki tanesi soluma yoluyla zehirliydi. İki öncül. II ve IV galiba tam hatırlamıyorum.

-Dökme yük konteynerler MEMU lar ile taşındığında BK2 özelliklerini karşılamak zorundadırlar. Doğruydu.

-Karışım sorusunda 3 III ve 6.1 III pestisit olan soru. Baskın olan 6.1 III olandı. UN oradan bulunup soru ona göre çözülüyordu. 2903 alevlenebilir sıvı pestisit PGIII.

-Radyoaktif madde 7c etiketi ile etiketlenmiş ve azami radyasyon seviyesi soruluyordu. Cevap:1 mSv