2017 Sözleşme Ve Yıllık Faaliyet Raporu | Sayfa 3 | TÜİSAG TMGD Forum

2017 Sözleşme Ve Yıllık Faaliyet Raporu

Konu, 'TMGD Bakanlık Duyuruları' kısmında talha yıldız tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. pınar çakmak

  pınar çakmak Yeni Üye

  2016 yılında TMGD değildim, 2017 şubat da başladım, yine de sorumlusu ben miyim?
   
 2. derya budak

  derya budak Yeni Üye

  Merhaba arkadaşlar, ben dün bakanlıkta ilgili kişi ile görüştüm, sözleşmelerin bir çoğunun yeni yıl itibarı ile iptal olduğu ve yenilenmesi gerektiği bilgisini aldım. 2017 yılı için faaliyet raporunun girildiği sayfada ise sorun olduğu ve bunun düzeltileceği söylendi. Sorun giderildikten sonra Mart ayının sonuna kadar raporları girebileceğiz. Bilgilerinize.
   
  Gizem Sunar ve volkan aydın07 bunu beğendi.
 3. 2016 yılının bildirim süresi mart 2017 ye kadar olduğu için sizi sorumlu tutabilirler.
   
  pınar çakmak bunu beğendi.
 4. Hala faaliyet sistemi raporu açılmayan var mı ?

   
 5. volkan aydın07

  volkan aydın07 Yeni Üye

  Benim hala açılmadı.Sizde durum nedir?

   
 6. OĞUZHANN SEVENCAN

  OĞUZHANN SEVENCAN Yeni Üye

  Bende hala açılmıyor faaliyet raporu sayfası. Problemi çözebilen arkadaşlar var ise yardımcı olabilirler mi?

   
 7. Buket Güleçer

  Buket Güleçer Yeni Üye

  Benim sistemimde devam ediyor.
   
 8. Murat KAÇAR

  Murat KAÇAR Yeni Üye

  Bilginin kaynağını öğrenebilir miyim? Teşekürler
   
 9. volkan aydın07

  volkan aydın07 Yeni Üye

  Bu bağlamda, TMGD’lerin 2017 yılına ait yıllık faaliyet raporlarının www.türkiye.gov.tr internet adresine girişlerde sıkıntılar yaşandığının bilgilerinin Bakanlığımıza ulaşması üzerine, Bakanlığımızca yaşanan sıkıntıların çözümlenmesi ve mevcut raporlama formatının değişiklik yapılabilmesi için www.türkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapılan yıllık faaliyet raporu bildirimi geçici olarak 31 Mart 2018 tarihine kadar durdurulmuştur.
  Bu nedenle 2017 yılına ait yıllık faaliyet raporu bildirimleri 01 Nisan 2018-30 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak olup, 01 Ocak 2018 – 01 Mart 2018 tarihleri arasında 2017 yılına ait yıllık faaliyet raporu bildiriminde bulunan TMGD’ler ise, yeni formata göre hazırlanmış yıllık faaliyet raporlarını yukarıda yer alan tarihler arasında www.türkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yeniden bildirimde bulunacaklardır.
   
 10. UN numarası olmayan kimyasalları girecek miyiz? (örn. kimyasalda aşındırıcı ibaresi var , ama UN numarası atanmamış, biz UN numarası atayacak mıyız?) Tşkler
   
 11. UN numarası atanmış olan kimyasallar tehlikelidir. Bizimde bildirim yapacağımız kimyasallar tehlikeli olanlar diğerlerini bildirmenize gerek yok. Bulunan her kimyasala ait MSDS elinizde mevcut olmak zorunda. MSDS lerin 14. maddesi ADR ye tabi olup olmadığını gösterir. Bu yüzden MSDS lerde UN numarası ataması var ise bildirim yapmalısınız.
   
  Şevket Ediz bunu beğendi.
 12. OĞUZHANN SEVENCAN

  OĞUZHANN SEVENCAN Yeni Üye

  Faaliyet raporu sayfasına giremeyen arkadaşlar problemi çözebildi mi acaba? Bende hala "GÖREVLENDİRİLEN YETKİ BELGE LİSTESİ BULUNAMADI" yazıyor.
   
 13. Gizem Sunar

  Gizem Sunar TMGD Çalışma Ekibi Tüisag TMGD

  Bilindiği üzere, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ’in Tehlikeli madde güvenlik danışmanının görev ve yükümlülükleri başlıklı 23 üncü maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendinde yer alan“İşletmenin tehlikeli maddelerin taşınması ile ilgili yıllık faaliyet raporunu İdarenin belirlediği formata uygun olarak, yılsonu itibariyle ilk üç ay içerisinde hazırlamak ve talep edildiğinde www.türkiye.gov.tr adresi üzerinden İdareye göndermek üzere bünyesinde görev yaptığı TMGDK’ye ve danışmanlık hizmeti verilen işletmeye sunmak.” hükmü kapsamında, TMGD’ler istihdam edildiği veya TMGD hizmeti verdiği işletmelerin tehlikeli madde faaliyetlerine yönelik yıllık faaliyet raporlarını hazırlayarak, www.türkiye.gov.tr internet adresi üzerinden İdareye bildirim zorunluluğu bulunmaktadır.

  Bu bağlamda, TMGD’lerin 2017 yılına ait yıllık faaliyet raporlarının www.türkiye.gov.tr internet adresine girişlerde sıkıntılar yaşandığının bilgilerinin Bakanlığımıza ulaşması üzerine, Bakanlığımızca yaşanan sıkıntıların çözümlenmesi ve mevcut raporlama formatının değişiklik yapılabilmesi için www.türkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapılan yıllık faaliyet raporu bildirimi geçici olarak 31 Mart 2018 tarihine kadar durdurulmuştur.

  Bu nedenle 2017 yılına ait yıllık faaliyet raporu bildirimleri 01 Nisan 2018-30 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak olup, 01 Ocak 2018 – 01 Mart 2018 tarihleri arasında 2017 yılına ait yıllık faaliyet raporu bildiriminde bulunan TMGD’ler ise, yeni formata göre hazırlanmış yıllık faaliyet raporlarını yukarıda yer alan tarihler arasındawww.türkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yenidenbildirimde bulunacaklardır.

  İlgililere duyurulur.
   
 14. Merve Alkan

  Merve Alkan Yeni Üye

  Merhaba,
  Firma personeli olarak TMGD görevi yapıyorum. Atama sayfasında gözüküyor fakat faaliyet raporu girmek istediğimde "Güvenlik Danışmanının TMFB ataması/görevlendirilmesi yapılmamıştır." uyarısı alıyorum sorun ne olabilir?
   
 15. Sistemde yaşanan bir sıkıntıdan dolayı öyle yazıyor. Aynı hata bende de var. Nisan ayı içinde bakanlık tarafından düzeltilecektir diye düşünüyorum.
   
 16. "Güvenlik Danışmanının TMFB ataması/görevlendirilmesi yapılmamıştır." uyarısı var bende de... bu sorununu çözebilen var mı?
   
 17. Servet DOĞAN

  Servet DOĞAN Yeni Üye

  Merve Hanım,faaliyet raporlarına giriş olmuyor zaten.Bir duyuru daha bekliyoruz 30 hazirana kadar
   
  Şevket Ediz bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica