01 Aralık 2018 Adr Sınavı

Dilekçesinin taslağı da bu:

14.01.2019
T.C.
ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI
TEHLİKELİ MAL VE KOMBİNE TAŞIMACILIK DÜZENLEME GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

Konu: 01.12.2018 TMGD/ADR Sınavı Hatalı Sorulara Yapılan İtirazlar Hk.

01.12.2018 tarihinde T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen TMGD/ADR sınavının www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanan ilk sonuç ve itiraz sonuçlarına göre 70 puan barajını aşamayarak başarısız olup yasal süresi içerisinde tarafınıza göndermiş olduğum dilekçe aracılığı ile yaptığım itiraz "Hatalı Olduğunu Tespit Ettiğim Soruların İptali" kapsamında idi.

Hatalı olarak tespit ettiğim ve ADR Mevzuatına uygun olmadığı Ek'te de mevcut olduğu üzere net bir şekilde açık olan ve tarafınızca yapılmış itiraz duyurusuna göre "iptali gerçekleşmemiş" olan 1, 28, 31, 37 ve 38 numaralı soruların (numaralar B kitapçığına göre verilmiştir) kesinlikle iptal edilmesi gerektiği konusuna istinaden sınavda kaybolan puanımın, ilan edilen puanıma ilave edilerek mağduriyetimin giderilmesi için gereğinin yapılmasını,

Saygılarımla arz ederim.

Evet bu dilekçeyi yazıp EK olarak da üstteki mesajımın içeriğinde olan 5 adet hatalı soruyu Pazartesi günü gönderiyorum.

hasan ebinc

Yeni Üye
Evet bu dilekçeyi yazıp EK olarak da üstteki mesajımın içeriğinde olan 5 adet hatalı soruyu Pazartesi günü gönderiyorum.
2 soru ile kaldım. Bir sınav hakkım kaldı. Ama tekrar çalışacak vaktim yok. O nedenle bu 5 soru da iptal olursa geçebilirim. Benim durumumda olan arkadaşlar da var sanırım. İlave dilekçe zamanı geçtiği için kabul edilmeyebilirmi? Bu durumda başka hukuki yollar bulabilir miyiz?

2 soru ile kaldım. Bir sınav hakkım kaldı. Ama tekrar çalışacak vaktim yok. O nedenle bu 5 soru da iptal olursa geçebilirim. Benim durumumda olan arkadaşlar da var sanırım. İlave dilekçe zamanı geçtiği için kabul edilmeyebilirmi? Bu durumda başka hukuki yollar bulabilir miyiz?
Evet Hasan Bey, yasal sürede itirazımızı yaptık biz. Dolayısı ile asıl iptal edilmesi gereken 5 soru mevcut ve bunun için de dilekçe yazmalıyız. Zira zaten önceki itirazımıza ilişkin istediğimiz sorular tam anlamıyla iptal edilmedi ve biz elimizden geleni yapmamıza rağmen asgari net hata barındıran 8 soru tam değil, kısmi olarak iptal edildi. Pazartesi acilen dilekçe yazmamız gerekiyor görüşündeyim.

Gamze

Yönetim Yardımcısı
Yönetici
Merhaba arkadaşlar.
Tartışmalarınızı saygı çerçevesinde yapmanızı rica ediyorum.
Sizlerin iletişiminde aksaklık olmaması sebebiyle buraya yazılan mesajlar denetlenmeden yayınlanmaktadır. Sonrasında üyelerimiz tarafından şikayet edilen ya da bizim tespit ettiğimiz forum kurallarına aykırı mesajlar silinerek, mesajı yazan üyeye uyarı verilmektedir. Bu konu içerisinde biraz temizlik yapmak durumunda bıraktınız.
Eğer gözümden kaçan, forum kurallarına aykırı olduğunu düşündüğünüz mesajlar var ise lütfen yönetime şikayet etmekten çekinmeyiniz.
Hepinize iyi çalışmalar diliyorum...

Merhaba arkadaşlar.Sınavı kazananlar için sertifika alma konusunda herhangi bir süre kısıtlaması var mı acaba?Bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba arkadaşlar.
Tartışmalarınızı saygı çerçevesinde yapmanızı rica ediyorum.
Sizlerin iletişiminde aksaklık olmaması sebebiyle buraya yazılan mesajlar denetlenmeden yayınlanmaktadır. Sonrasında üyelerimiz tarafından şikayet edilen ya da bizim tespit ettiğimiz forum kurallarına aykırı mesajlar silinerek, mesajı yazan üyeye uyarı verilmektedir. Bu konu içerisinde biraz temizlik yapmak durumunda bıraktınız.
Eğer gözümden kaçan, forum kurallarına aykırı olduğunu düşündüğünüz mesajlar var ise lütfen yönetime şikayet etmekten çekinmeyiniz.
Hepinize iyi çalışmalar diliyorum...
Yöneticilik bazen arada bir uğradığı mekanında gördüğünü direkt ve dar bir bakış açısıyla yorumlamak değil, sebep-sonuç ilişkisi kurabilme yeteneği ile tarafsızlığını örtüştürebilmektir.

İnsanlar bana tebrik ve teşekkürlerini iletip dualar ederken siz ceza puanı vermişsiniz Gamze Hanım.

Keşke prosedürlerinizi olay çıkartıp ortalık karıştıran şahıslara göre değil; hakedene hak ettiği yanıtı veren, üretken ve ezber bozan insanlara göre esnetebilseydiniz...

Evet, hiçbir iyilik cezasız kalmaz. Teşekkürler!

Bir daha işim olmaz bu sitede.

Gamze

Yönetim Yardımcısı
Yönetici
Yöneticilik bazen arada bir uğradığı mekanında gördüğünü direkt ve dar bir bakış açısıyla yorumlamak değil, sebep-sonuç ilişkisi kurabilme yeteneği ile tarafsızlığını örtüştürebilmektir.

İnsanlar bana tebrik ve teşekkürlerini iletip dualar ederken siz ceza puanı vermişsiniz Gamze Hanım.

Keşke prosedürlerinizi olay çıkartıp ortalık karıştıran şahıslara göre değil; hakedene hak ettiği yanıtı veren, üretken ve ezber bozan insanlara göre esnetebilseydiniz...

Evet, hiçbir iyilik cezasız kalmaz. Teşekkürler!

Bir daha işim olmaz bu sitede.
Nasıl isterseniz Arif Bey :) Tercihinize saygı duyarım. Ama yönetime şikayet edilen mesajlar arasında sizin de mesajlarınız vardı bilmenizi isterim. Yani tebrik ve teşekkür eden kişiler olduğu gibi, rahatsızlık duyanlar da olmuş. Siz 5 soru iptal ettirdiniz diye (ki bu sizin iddianız, ben takip etmedim, bilmiyorum) her yaptığınız doğrudur diye bir şey yok. O konu ayrı, bu konu ayrı. İyi akşamlar diliyorum...